Lifestyle Trening

Efekty treningowe – jak szybko mogę je zobaczyć?


Postanowienia noworoczne – dlaczego nie warto odwlekać efektów treningowych?

Chcesz zmienić coś w swoim życiu? Czujesz, że potrzebujesz wziąć się za siebie – dla zdrowia, by poprawić sylwetkę, a może po prostu by poczuć się lepiej, poprawić nastrój i zwiększyć poziom energii i osiągnąć wymarzone efekty treningowe? 

Rozmyślasz o tym, że może to właśnie 2023 będzie tym przełomowym rokiem. Zaplanujesz wszystko dokładnie i od 1 stycznia ruszysz z kopyta z nowym stylem życia. 

Niby wszystko wydaje się dobrym planem, ale w sumie… 

Efekty treningowe – PO CO CZEKAĆ NA NIE TAK DŁUGO?

Zastanów się przez chwilę. Wszystko o czym myślisz, wszystkie zmiany, których pragniesz… możesz uzyskać znacznie szybciej. Czy nie byłoby wspaniale tym razem wejść w nowy rok w pełni energii i satysfakcji z już osiągniętych rezultatów zamiast z listą zadań i celów do zrealizowania? 2 miesiące… miesiąc, nawet 2 tygodnie wcześniej. To praca, której nikt Ci nie odbierze. To efekty, którymi będziesz mógł/a się cieszyć znacznie szybciej niż w 2023.

Nie potrzebujesz przygotowywać się 2 miesiące do tego, żeby zacząć. Nie potrzebujesz się nawet przygotowywać przez tydzień. Po prostu ZACZNIJ. Dziś, jutro. Po prostu działaj i nie zastanawiaj się czy robisz to na 110%, 80% czy tylko 50%. Każde działanie przybliży Cię do celu. Wybór tego, co położysz dziś na talerzu oraz to, czy założysz sportowe buty i pójdziesz wieczorem na spacer, to kolejny mały krok do tego, by zobaczyć efekty treningowe.

Jeśli zabierzesz się na poważnie za osiągnięcie celów – zrobisz to, znacznie szybciej niż Ci się wydaje! Czekanie więc do stycznia jest stratą cennego czasu i odwlekaniem Twojej satysfakcji i efektów.

Sprawdź, co ile możesz osiągnąć, jeśli zaczniesz już dziś!

Jak szybko zobaczysz efekty treningowe, jeśli zaczniesz… teraz!

efekty treningu

8 tygodni do końca roku: 7-13.11

Wyobraź sobie, że 1 stycznia budzisz się i zamiast poczucia obowiązku i potrzeby motywowania się do rozpoczęcia swoich nowych  postanowień, czujesz po prostu… chęć pójścia na trening.
Nawet jeśli na ten moment jest to dla Ciebie niewyobrażalne, nie oznacza to, że tak być nie może.
Za naszą codzienną „motywację” do działania często odpowiadają po prostu nawyki. Nie musisz przecież motywować się do tego, by umyć zęby, prawda? Jest to zautomatyzowana czynność, którą wykonujesz co rano bez analizowania czy chce Ci się to dziś zrobić, czy jednak wolisz porobić coś innego.
Żeby wypracować w sobie nawyk potrzeba sporo czasu. Według wielu badań średnim najkrótszym czasem potrzebnym na automatyzację nawyku jest okres 66 dni. Oczywiście możesz potrzebować więcej czasu, ale z każdym kolejnym dniem będziesz bliżej tego celu! 

7 tygodni do końca roku: 14-20.11

8 czy 7 tygodni to spory okres czasu, w którym, w zależności na czym nam zależy, z powodzeniem uda Ci się zbudować nieco tkanki mięśniowej lub zmniejszyć obwody na tyle, by zaczęło to być widoczne dla otoczenia. Czy nie byłoby cudownie szykując się na sylwestra czuć dumę z tego co już wypracowaliśmy i widzimy w lustrze? Przywitanie nowego roku nie z listą postanowień i celów do zrealizowania tylko z satysfakcją z już osiągniętych efektów i byciu na dobrej drodze do dalszych sukcesów. 

6 tygodni do końca roku: 21-27.11

Potrzebujesz zmieścić się w spodnie mniejsze o jeden rozmiar? Nie ma problemu. Powinno się to bez trudu udać jeśli ustawisz z trenerem redukcję jako priorytet Waszych działań! Możesz śmiało kupić nawet w tym czasie nieco przymałą koszulę czy sukienkę na Sylwestra jeśli Ci się podoba. Gwarantujemy, że będzie pasować. 😉 

5 tygodni do końca roku: 28-4.12

Zawsze marzyłeś/aś by przebiec kółko wokół osiedla bez zatrzymywania? A może kusi Cię jakiś sportowy challange w pracy? Nie jest jeszcze za późno, by zacząć przygotowania. W 5 tygodni można wiele zdziałać i znacząco poprawić kondycję. 

4 tygodni do końca roku: 5-11.12

Wybierasz się na Sylwestra z góry? Planujesz odwiedzić stok i skorzystać z uroków sportów zimowych? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś, warto jak najszybciej wdrożyć trening, który pozwoli Ci się przygotować do sezonu narciarskiego. W 4 tygodnie popracujesz nad ogólną sprawnością, uelastycznisz i wzmocnisz mięśnie oraz poprawisz trochę kondycję. 

3 tygodni do końca roku: 12-18.12

Masz siedzącą pracę i cierpisz na bóle pleców? Czas działać, a zwlekanie kolejne tygodnie nic nie pomoże, a może jedynie pogłębić problem. Odpowiedni trening, oparty na rozciąganiu przykurczonych mięśni oraz wzmocnieniu osłabionych może przynieść znaczącą ulgę w codziennym funkcjonowaniu. W większości przypadków zmniejszenie bólu jest odczuwalne już po pierwszych spotkaniach z trenerem. 

2 tygodni do końca roku: 19-25.12

Wydaje Ci się, że 2 tygodnie to zbyt krótki okres by uzyskać jakiekolwiek efekty? Nic bardziej mylnego! Zazwyczaj to właśnie po 2 tygodniach zaczynamy odczuwać pozytywne skutki treningów dla ciała i głowy. Dwa tygodnie regularnych, dobrze opracowanych treningów sprawią, że będziemy czuli się sprawniejsi, poprawimy krążenie, będziemy mieli więcej energii i… poprawę humoru! Trening to bowiem jeden z lepszych sposobów na jesienną i zimową chandrę. Miewasz spadki nastroju? Rusz się!

1 tygodni do końca roku: 26-1.01

Każdy wie, że Święta oraz ostatni tydzień roku nie sprzyjają zachowaniu szczupłej sylwetki. Kilka dni spędzonych przy stole, ciasta, alkohol, a później zamiast powrót do zdrowej rutyny, dojadanie resztek. Finalnie zanim zdążymy zgłodniej to już na horyzoncie pojawiają się imprezy Sylwestrowe i obiady noworoczne. A gdyby tak w tym roku czuć się w tym okresie inaczej? I nie mówimy tu o odpuszczeniu babcinego serniczka (kto by chciał złamać ukochane serce babci?!). Mówimy tu o aktywnym tygodniu po Świętach, podczas którego bez trudu uda Ci się odpracować wszystkie nadprogramowe kalorie, tak by w Nowy Rok wejść lekko i bez niepotrzebnych wyrzutów sumienia! 🙂 

Promocja na START!

Jeśli chcesz mieć pewność, że zrealizujesz swoje cele sylwetkowe/zdrowotne, warto zrobić to pod okiem doświadczonego trenera. Większości osobom, nie udaje się zrealizować swoich postanowień noworocznych nie dlatego, że nie mają motywacji, czy nie chcą ich osiągnąć. Problemem jest często brak wiedzy (zwłaszcza, gdy napotyka się problemy) lub brak wiary w to, że tym razem się uda.

Mając pod bokiem trenera personalnego, możesz mieć pewność, że będziesz na najlepszej i najkrótszej drodze do zdobycia wszystkich szczytów swoich możliwości!

By Ci to ułatwić stworzyliśmy LISTOPADOWĄ PROMOCJĘ!

Jeśli postanowisz zacząć swoją przygodę z treningiem jeszcze w listopadzie, możesz liczyć DARMOWY PIERWSZY TRENING próbny oraz RABAT – 10% na pierwszy karnet u Damiana!

 

promocja trening

 

_______________

Masz pytania?
Chcesz się umówić na pierwszy trening?

Pisz [kontakt@movefactory.pl] lub dzwoń [787023272]

Chcesz nas bardziej poznać? Zajrzyj na nasze SOCIAL MEDIA —-> TU


Masz pytania?

Napisz do nas

wyślij wiadomość