Lifestyle Trening

Ćwiczenia przy biurku w pracy, za które podziękuje Twój kręgosłup


Jak często zdarza Ci się robić ćwiczenia przy biurku w pracy lub krótki trening w formie lunchu?

Jesteśmy realistami. Wiemy, że siedząc w biurze, mało kto o tym myśli. W idealnym świecie, każde z osób, które pracuje siedząc powinno raz na godzinę wstać i poruszać się przez min. 15 minut. Co możemy jednak zrobić, to podrzucić Wam kilka propozycji ćwiczeń, które będziecie w stanie zrobić (w większości) nawet bez wstawania i zwracania na siebie większej uwagi na open space. Już po tygodniu takich ćwiczeń odczujecie znaczną różnicę. 

NIE MASZ CZASU NA WYKONANIE WSZYSTKICH ĆWICZEŃ? Każdego dnia wybierz sobie chociaż 5 z nich! 

Pamiętaj – zawsze lepiej zrobić cokolwiek, niż nie robić nic!

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 1

Wykonanie: Wyprostuj sylwetkę i zwyczajnie przeciągnij się. Dłonie możesz spleść z koszyczek. Podczas ruchu staraj się wnętrza dłoni jak i czubek głowy wyciągać w stronę sufitu. 

Jak ćwiczyć przy biurku

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 2

Wykonanie: Zsuń się nieco z fotela i usiądź prosto kierując czubek głowy do sufitu. Między kolana włóż zeszyt/kalendarz/pusty bubek i ściśnij udami. Przytrzymuj cały czas podczas wykonywania ćwiczenia. Załóż ręce za głowę i wraz z wydechem skręć tułów najpierw w jedną, później w drugą stronę. 

Jak ćwiczyć przy biurku w pracy

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 3

Wykonanie: Siedząc prosto wyciągnij prawą rękę do góry, zegnij i postaraj się zsunąć ją jak najniżej po plecach. Następnie drugą ręką, sięgając od dołu postaraj się złapać dłoń prawej ręki. Wytrzymaj w tej pozycji kilka wdechów i powtórz sekwencję na drugą stronę. 

Jak ćwiczyć w pracy przy biurku

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 4

Wykonanie: Odsuń się od biurka. Siedząc na krześle zsuń się na jego krawędź. Pochyl się tak, by dotknąć obiema dłońmi stóp. Następnie z wydechem skręć ciało w lewą stronę wyciągając jednocześnie lewą dłoń wysoko do sufitu. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz sekwencję na drugą stronę.

Jak ćwiczyć przy biurku w pracy?

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 5

Wykonanie: Rozluźnij ciało. Przy biurku najłatwiej będzie Ci to zrobić po prostu kładąc tułów na nogach i pozwalając ciężarowi ciała swobodnie docisnąć brzuch do nóg. Ręce rozluźnij tak, by zwisały bezwładnie. 

Jak ćwiczyć przy biurku w pracy?

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 6

Wykonanie: Siedząc prosto wyprostuj prawą nogę przed siebie tak, by wyprostować całkowicie kolano. Palce zadarte na siebie. Wytrzymaj 10 sekund powtórz ten sam ruch na drugą nogę. 

Jak ćwiczyć przy biurku w pracy?

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 7

Wykonanie: Usiądź prosto na skraju krzesła w pozycji wyprostowanej. Weź wdech, a z wydechem obróć delikatnie ciało w prawą stronę i złap prawą ręką za oparcie delikatnie pogłębiając tym samym skręt. Lewą dłoń połóż po zewnętrznej części prawego uda, tak by dodatkowo wesprzeć skręt. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz sekwencję na lewą stronę.

Jak ćwiczyć przy biurku w pracy?

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 8

Wykonanie: Siedząc prosto wyciągnij obie ręce do sufitu. Następnie lewą rękę opuść wzdłuż tułowia, a prawą rękę wraz z całym tułowiem przechyl w lewo bez skręcania wokół własnej osi.

Jak ćwiczyć przy biurku w pracy?

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 9

Wykonanie: Połóż prawą stopę na drugiej nodze i ustaw nogę tak, by była równolegle do podłogi. Możesz pomóc sobie przyciskając dłonią kolano. Powtórz to samo na drugą stronę.

Jak ćwiczyć przy biurku w pracy?

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 10

Wykonanie: Siedząc prosto przechyl delikatnie głowę w prawą stronę tak, by przybliżyć ucho do ciała (jednak bez unoszenia barku!). Następnie połóż prawą dłoń na głowie i rozluźnij się. Pozwól by ciężar ręki sam delikatnie pogłębił ruch głowy. Utrzymuj barki nisko i staraj się niwelować napięcia w ciele spokojnym, głębokim oddechem.

Jak ćwiczyć przy biurku w pracy?

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 11

Wykonanie: Po prostu wstań! Rób to zawsze, gdy masz na to okazję. Masz więcej czasu, bo i tak czekasz na maila? Pójdź nalać sobie szklankę wody, przejdź się po korytarzu, wyjdź na zewnątrz i zrób rundkę wokół biura. Im więcej kroków tym lepiej.

Jak ćwiczyć przy biurku w pracy?

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 12

Wykonanie: Wstań z krzesła i złap się stabilnie oparcia. Prawą ręką złap wierzch stopy prawej nogi i dociągnij piętę do pośladka. Postaraj się na koniec ruchu zrównać kolana ze sobą i napiąć prawy pośladek. 

Jak ćwiczyć przy biurku w pracy?

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 13

Wykonanie: Wstań z krzesła. Oprzyj się dłońmi o krzesło (siedzenie lub oparcie). Mając wyprostowane nogi i ręce jednocześnie przyciągnij klatkę piersiową do podłogi, a pośladki skieruj w stronę sufitu.

Jak ćwiczyć przy biurku?

ĆWICZENIA PRZY BIURKU – opcja nr. 14

Oddychaj! Wszyscy powinniśmy świadomiej oddychaćNabierz 10 głębokich wdechów do przepony. Każdorazowo przytrzymaj powietrze, a następnie powoli wypuszczaj. Możesz ułożyć dłonie na brzuchu, tak by łatwiej było świadomie brać wdech przeponą (nabieraj powietrze „do brzucha”, nie „do klatki”). 

Jak ćwiczyć przy biurku?


Masz pytania?

Napisz do nas

wyślij wiadomość