Patryk

Patryk

trener personalny, właściciel

Właściciel studia Move Factory. Licencjonowany Trener personalny, trener przygotowania motorycznego, specjalista FMS, instruktor rekreacji ruchowej, członek polskiego stowarzyszenia treningu motorycznego. 

O mnieKilka słów o sobie

Patryk Kiępisty – trener personalny

Gdy od małego uwielbiasz wszelką aktywność fizyczną, a zostanie w domu po szkole to dla Ciebie katorga, to możesz domyślać się, że twoja wymarzona przyszła kariera musi wiązać się ze sportem. Tak właśnie było ze mną. W dzieciństwie królowała u mnie przede wszystkim piłka nożna, jak u większości moich kolegów z podwórka. Regularne treningi, turnieje czy obozy sportowe definiowały moje dzieciństwo i być może właśnie dlatego i w dorosłym życiu nie potrafię już inaczej. ? W liceum jednak wydarzyło się coś, co miało już na zawsze odmienić bieg mojej sportowej kariery – pierwszy raz poszedłem na siłownię. To była miłość od pierwszego wejrzenia, która odwróciła wszystkie plany do góry nogami. Treningi piłki nożnej zeszły na dalszy plan i coraz więcej czasu spędzałem w towarzystwie „ciężarów”. Swój wolny czas zacząłem spędzać na nauce i poszerzaniu wiedzy z tej dziedziny. Pojawiły się pierwsze książki, branżowe magazyny i filmy. Wszystko to po to, by wiedzieć jak najwięcej i móc to testować na własnej skórze.

Analogicznie, gdy w moim życiu przyszedł czas na wyboru uczelni wyższej, nie widziałem innej opcji, jak powiązanie jej ze swoją pasją. Dzięki ukończonym studiom: pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej zdobyłem kompetencje pedagoga kultury fizycznej i kreatora zdrowego stylu życia oraz kwalifikacje do samodzielnej realizacji zadań z zakresu edukacji zdrowotnej, kultury fizycznej rekreacji i sportu. Mam odpowiednie podejście do współpracy nie tylko z osobami dorosłymi, ale również z dzieciakami i młodzieżą. Przygotowanie to przyniosło wiedzę nie tylko z zakresu metodyki wychowania fizycznego, ale również psychologii, anatomii oraz zasad bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Wykształcenie to jednak nie wszystko, zwłaszcza w tej branży. Podstawą w zbieraniu wiedzy potrzebnej do pracy jako trener personalny – bo o karierze w tym właśnie zawodzie zacząłem marzyć – są przede wszystkim specjalistyczne szkolenia, kursy, warsztaty oraz konferencje, które na stałe zaczęły gościć w moim planie. Staram się regularnie uczestniczyć w tego typu wydarzeniach i cały czas poszerzać swoją wiedzę. Zawód trenera personalnego to obowiązek ciągłej nauki i nadążania nad najnowszymi badania i nowinkami ze świata sportu, dietetyki czy suplementacji. Stały rozwój wpisany jest w moją codzienność, dlatego większość wolnych chwil poświęcam na nauce. Co ciekawe sprawia mi to znacznie większą przyjemność niżeli na etapie liceum. ? Bez zastanowienia, nawet na wakacjach wybieram prasę czy książkę branżową niżeli tę z beletrystyki, a na słuchawkach podczas biegania czy treningu odpalam jeden z najnowszych podcastów moich sportowych autorytetów czy światowej klasy trenerów.

Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, pływanie, lekkoatletyka, sporty walki, akrobatyka, bieganie czy sporty siłowe. Wiele dyscyplin sportowych przewinęło się przez moje życie począwszy od tych, które wybierałem sam jeszcze jako młody chłopak po te, których zasady i sekrety zgłębiałem na specjalistycznych studiach. Tak wszechstronne podejście do tematu sportu dało mi szeroką wiedzę dotyczącą poszczególnych dyscyplin, ale przede wszystkim dało podstawy do rozwijania w dziedzinie, która w tej chwili stanowi moją największą pasję – trening motoryczny. Jednym ze szkoleń i tytułów z których jestem najbardziej dumny jest tytuł trenera przygotowania motorycznego z ramienia Elite Performance Institute, a co za tym idzie pozytywnie zdany egzamin NCSC dający uprawnienia do wykonywania tego zawodu na całym świecie.

Praca trenera personalnego to dla mnie spełnienie marzeń, dlatego też postanowiłem założyć wraz z żoną własne studio, które będzie świadczyło usługi na najwyższym poziomie. Chcę by wiedza przekazywana w Move Factory Studio wszystkim podopiecznym miała jakość i potwierdzenie w długoletnim doświadczeniu i setkach godzin spędzonych na kształceniu. Podejście do każdego było maksymalnie zindywidualizowane, a atmosfera sprawiała, że będzie się chciało tu wracać. Ta praca daje mi mnóstwo satysfakcji, a sukcesy każdego z moich podopiecznych dodają mi siłę i wiarę w sens tego czym zajmuję się na co dzień. Poprawa osiągów sportowych, utrata kilogramów czy zbudowanie jakościowej sportowej sylwetki to tylko część tego czym się zajmuję. Lubię być także bezpośrednim wsparciem i motywacją na co dzień, gdy przychodzą chwile zwątpienia, a podczas treningu staram się przekazywać wiedzę, która pozwoli podopiecznego zmienić codzienne nawyki na lepsze i zdrowsze.

Jeśli chodzi o mój prywatny rozwój sportowy, to jeszcze całkiem niedawno równolegle trenowałem pod trójbój siłowy oraz regularnie biegałem. Połączeniem idealnym tych dwóch dyscyplin okazały się być biegi OCR, w których szybko udało mi się osiągać dobre wyniki i móc stawać na starcie z najlepszymi w tej dziedzinie sportu w kategoriach ELITE. Na tym właśnie chcę skupić swoją ścieżkę sportową i dodawać do swojego konta coraz więcej osiągnięć sportowych.

Zapraszam do siebie, nie tylko na treningi personalne, ale również na prowadzenie online czy doradztwo. Jeśli masz jakiś problem, czy pytania – śmiało napisz do mnie! Postaram się doradzić, odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania, a jeśli sprawa będzie poważniejsza zaproponować odpowiadającą obu stronom współpracę.

Certyfikaty

Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk
Patryk