Mateusz

Mateusz

trener

Cześć. Mam na imię Mateusz i jestem tutaj by Ci pomóc. Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel, czy jesteś osobą początkującą, czy masz już doświadczenie treningowe. Jestem, by poprowadzić Cię tam, gdzie chcesz.

O mnieKilka słów o sobie

Jestem trenerem personalnym, trenerem przygotowania motorycznego oraz studentem III. roku Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie na kierunku Wychowanie Fizyczne. Sport i aktywność fizyczna są stałym elementem mojego życia, bez którego nie wyobrażam sobie funkcjonowania. Moja przygoda zaczęła się od piłki nożnej, której poświęciłem prawie połowę swojego życia. Następnie pod koniec szkoły średniej znalazłem nową pasję — boks. Podejmując decyzję o swojej przyszłości wiedziałem, że nie chcę rozstawać się ze sportem. Postanowiłem pomóc innym w osiąganiu swoim marzeń i celów zarówno tych sportowych, jak i tych związanych z szeroko pojętą aktywnością fizyczną i dbaniem o swoje zdrowie. Decyzja, by pójść na studia związane z wychowaniem fizycznym, była strzałem w 10! Kierunek ten pokazał mi, jakim niesamowitym zjawiskiem jest ludzki organizm i obudził we mnie pragnienie poznania wszystkich zasad jego funkcjonowania. Anatomia, fizjologia, biomechanika oraz antropomotoryka stały się moimi ulubionymi dziedzinami nauki, które dały mi podstawę do dalszego zgłębiania wiedzy z zakresu treningu i uczestniczenia w kolejnych szkoleniach i kursach.

Jako trener personalny główny nacisk kładę na rozwój ogólnej sprawności fizycznej, która ma się przełożyć na poprawę funkcjonowania ciała oraz poprawę jakości życia. Podczas dobierania metod i narzędzi treningowych zawsze kieruję się celami, potrzebami oraz możliwościami podopiecznego. Tworząc treningi, korzystam z różnorodnych ćwiczeń i sprzętów, tak aby trening nie był nudny i monotonny. Uważam, że aktywność fizyczna, szczególnie dla osób trenujących rekreacyjnie, powinna być czymś, co wzbudza uśmiech na twarzy, a nie przykrym obowiązkiem. Dlatego podchodzę do procesu treningowego w sposób otwarty, nie trzymając się sztywno ram stworzonych, jak to była w przypadku zawodowych sportowców.

Pracę z tymi drugimi zawsze zaczynam rozpoznania słabych i silnych stron, za pomocą testów diagnostycznych oraz analizie wymogów danej dyscypliny sportu. Harmonijny rozwój zawodnika jest kluczowy dla jego kariery, dlatego proces treningowy skupiam na rozwoju wszystkich niezbędnych cech motorycznych w odpowiednim dla tego czasie. Moim najważniejszym zadaniem jest zabezpieczenie zawodnika przed kontuzjami oraz zbudowanie u niego szerokich kompetencji ruchowych, które w pozytywny sposób przekładają się na wyniki sportowe. Jako były sportowiec wiem, jak ważne w sporcie są odpowiednio rozwinięte parametry fizyczne. Dlatego dokładam wszelkich starań, by moi podopieczni stali się jak najsilniejsi, szybcy oraz wytrzymali, co pomoże im sięgać po swoje marzenia.

Wszyscy, których trenuję, objęci są pełną opieką, która sprowadza się nie tylko do pisania planów treningowych, ale również monitorowania postępów, obciążeń treningowych i ogólnego zmęczenia. Mogą również liczyć na moje pełne wsparcie również poza salą treningową.

Certyfikaty

Mateusz
Mateusz
Mateusz
Mateusz
Mateusz
Mateusz
Mateusz
Mateusz
Mateusz
Mateusz