Motywacja

Trudny czas, ale wyjątkowe możliwości?


Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, której nikt się nie spodziewał. Świat stoi przed ogromnym problemem, jakim jest epidemia koronawirusa COVID-19. Niezależnie, czy należymy do osób bardziej dotkniętych tym kryzysem czy mniej, to wszystkim nam towarzyszy pewien lęk związany z niepewnością sytuacji.

My jednak apelujemy, by odłożyć zamartwianie się na bok, skoro i tak nie mamy na tę sytuację zbyt wielkiego wpływu i podejść do tematu od drugiej strony…

 

Co mogę w tym czasie zrobić?

Podpowiadamy! Przede wszystkim ZADBAĆ WRESZCIE O SIEBIE.
Wielu z Was wylądowało na przymusowym home office lub urlopie. Nie jest to sytuacja o jakiej marzyliśmy, jednak zastanówcie się – kiedy będziecie mieli znów tyle czasu dla siebie, co teraz? J Większość z nas może sobie teraz pozwolić np. na większą ilość snu lub przeczytanie wreszcie książek, które dawno temu dostaliście i czekały na „swoją kolej”. Nic nierobieniem nie przyspieszymy czasu, możemy go jedynie zmarnować. Pomyślcie o tym, co od dawna obiecywaliście sobie, że zrobicie… i to zróbcie! Dodatkowe konwersacje z angielskiego, branżowy audiobook do wysłuchania czy założenie własnego bloga? Działaj!

 

Czas z rodziną

Nie zapominajmy o bliskich. Mąż, żona, dzieci… wychodzić nie możemy, jednak tych, których mamy w domu możemy obdarzyć dodatkową uwagą. A nie ma nic cenniejszego, niż czas spędzony wśród tych, których kochamy. 🙂
Żeby jednak nie zrobiło się zbyt ckliwie to…

 

Zdrowy tryb życia w czasie epidemii

Oczywiście, nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przyczepili się również do aktywności i zdrowego trybu życia.

Wiele razy słyszeliśmy od podopiecznych, że nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków czy na dodatkową aktywność fizyczną. No, musicie przyznać, że w tej chwili tego czasu mamy dużo. Dlaczego by go nie wykorzystać na zmianę naszych nawyków żywieniowych na lepsze?

Rano będzie czas na zrobienie zdrowego koktajlu, zupa ma czas się pogotować i bazować na świeżych warzywach, no i wreszcie jest szansa spróbować zrobić swoje własne kiszonki.

 

Aktywność fizyczna w domu

Trening w domu to zupełnie inny trening, niż na sali czy siłowni. Jednak może on być niemalże równie skuteczny w większości przypadków.

Można kontynuować spersonalizowane treningi z trenerem w wersji online (za pośrednictwem video połączeń lub wysyłanych filmów instruktażowych) lub skorzystać z dostępnych treningów dla wszystkich np. na naszej grupie na Facebooku: Trenuj w domu z Move Factory. To wyjątkowy czas w którym możesz dać z siebie więcej niż w normalnych warunkach oraz wyrobić w sobie nowe, zdrowe nawyki. 🙂

 

Wszystkim życzymy zdrowia!
Obyśmy wyszli z tego zdrowsi, mądrzejsi i bardziej doceniający to, co mamy.


Masz pytania?

Napisz do nas

wyślij wiadomość